cropped-cropped-ערד-לוגו.png

מגזין מנעולן, מנעולן

בערד

גם על המנעול צריך לשמור

מנעולים הם מוצר מאוד אמין ועמיד בדרך כלל. יחד עם זאת, ישנם מצבים שדורשים ביקור של מנעולן מקצועי אליכם הביתה. התקלות יהיו קשורות ברוב המקרים לצילינדר או למפתח עצמו. אז הכנו לכם מדריך שילמד אתכם למנוע תקלות כאלו כדי שתוכלו לשמור על מנעול אמין ואיכותי למשך שנים.

מה מתאים לכם?

הדבר הראשון באחזקת מנעולים הוא לבחור את המנעול המתאים ביותר לצרכים שלכם. בחירת מנגנון הנעילה הנכון, חוסך לכם מאות שקלים של טיפולים ותיקונים שוטפים. לכן אנחנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק נרחב על מנגנוני הנעילה שקיימים בשוק, כך תוכלו לקחת החלטה מושכלת כאשר אתם באים להתקין מנגנון נעילה בדלת שלכם. חשבו על הצרכים שלכם ופנו למנעולן בערד לייעוץ. אחזקת המנעול בצורה שוטפת נעשית קודם כל כאשר אתם מתחזקים את המנעול הנכון לכם ביותר מראש. אז על מה צריך לחשוב בבחירת המנעול:

רמת הבטיחות הנדרשת

המנעול שלנו הוא זה ששומר את ה"חוץ" שלא יכנס ל"פנים". שימו לב לסביבה בה אתם גרים, איך השכונה, כמה הסביבה הזו בטוחה ומי הם השכנים שלכם. מנעולן בערד ממליץ להסתכל על מנגנוני הנעילה של הבתים בקרבתכם ולנסות להשתוות להם. אם אתם רואים שרוב הבתים ברחוב נעולים בכמה מנעולים או במנגנוני נעילה מתקדמים, נסו ליישר קו בהתאם ליכולות שלכם. אף אחד לא רוצה להיות אותו בית ברחוב שדווקא אליו הפורצים בוחרים להיכנס. חשוב שתקחו בחשבון גם את מאפייני האבטחה הנוספים  הקיימים כמו מצלמות אבטחה או שערים חשמליים. זכרו שככל שתעלו ברמת האבטחה גם המחיר עולה בהתאם ולכן חשוב להתקין מנגנון נעילה שתואם את דרישות האבטחה שלכם ויחד עם זאת את יכולותיכם הכלכליות.

נוחות מקסימלית

הדבר השני שחשוב מאוד להתחשב בו בבחירתו של מנגנון נעילה- נוחות. זכרו שאתם משתמשים בדלת הכניסה של הבית שלכם לפחות פעמיים ביום. תבחרו מנגנון שמתאים לצרכי הנוחות שלכם כדי שתוכלו גם להשתמש בו בפשטות ולא בצורה מסורבלת וגם כדי שהמנעול ישרת את דיירי הבית בצורה הטובה ביותר ולא אתם תהיו אלה שישרתו אותו. בשוק המנעולים יש כרגע אינספור אפשרויות. מנגנון ביומטרי וקודן, מנעול חכם ומנעול כספת. כשאתם מגיעים לבחור מנגנון נעילה, חשבו על המקרים בהם אתם צריכים לצאת מהבית במהירות או כאשר אתם מגיעים מנסיעה ארוכה ורק רוצים להגיע לשירותים כמה שיותר מהר.

שומרים על המפתחות

פריצות לבית הם הגורם הנפוץ ביותר להחלפת צילינדרים. הסצנות האלה בסרטים שמראות את דלת הכניסה זרוקה ליד הבית, כבר לא מתרחשות הרבה במציאות. אם הגעתם לדירה וראיתם שפרצו אליה (לא עלינו), רוב הפעמים זה יהיה בגלל שהפורצים קיבלו גישה למפתח שלכם.

הפורצים של היום הם הרבה יותר מתוחכמים. כמה רגעים עם המפתח שלכם והם יכולים ליצור תעתיק שלו. בין אם אתם במכולת השכונתית בוחרים ירקות והמפתח תלוי על העגלה ובין אם אתם שומרים את הצ'יפ לחדר הכושר על צרור המפתחות והנחתם אותו לכמה שניות על הדלפק, הפורצים בעזרת פלסטלינה פשוטה או כל חומר רך אחר, מטביעים את המפתח שלכם וממשיכים בדרכם. 

בגלל זה מומלץ להימנע מצרור מפתחות אחד גדול שמאגד בתוכו את כל המפתחות שלכם. שימו את המפתחות לבית שלכם, לקודש הקודשים הפרטי שלכם, בצרור נפרד שמחכה לכם בתא פנימי בתיק ותשתמשו בו רק למטרה לשמה הוא נועד. הימנעו מלהוציא אותו כשאתם לא צריכים ושמרו על הפרטיות שהבית נותן לכם לאורך זמן.

משמנים את הצילינדר

תוכלו להאריך את חיי הצילינדר שלכם על ידי שימונו אחת לתקופה. את הצילינדר מומלץ לשמן אחת לכמה חודשים כאשר תדירות השימון עולה עם גיל המנגנון. ניתן לשמן אותו עם תרסיס שמן ישירות על הצילינדר ועל המפתח. תרססו או תמרחו את השמן על המפתח, הכניסו אותו לצילינדר ותזיזו אותו מצד לצד בתוך המנגנון עצמו. סובבו את המפתח לנעילה ופתיחה מספר פעמים כדי לשמן כך את הצילינדר מבפנים. שימו לב לעשות זאת בעדינות כדי שלא תשברו את המפתח בפנים. 

הדלת נטרקה וננעלה? אין בעיה!

פה מדובר על דלת פנימית (לשימוש של פנים הבית ולא הדלת הראשית). אם הדלת נטרקה לכם וננעלה, לפני הניסיונות לשבור את הדלת ולגרום לנזק מיותר, נסו להיכנס לכמה רגעים לדמותו של שרלוק הולמס ולפרוץ את הדלת בעצמכם. זה לא מסובך כמו שאולי אפשר לחשוב אבל עדיין עשו זאת בזהירות. חתכו חתיכה מבקבוק פלסטיק ונסו להחליק את הלשונית שבמנגנון הנעילה פנימה עד שתשמעו "קליק" שמעיד על פתיחתה של הדלת. חפשו סרטוני הדרכה שמראים בדיוק איך לעשות כך. השתמשו בפלסטיק גמיש (כמו זה שבבקבוקי פלסטיק) ולא בפלסטיק הקשיח כמו כרטיסי האשראי. דמותו של שרלוק הולמס בהחלט מרשימה, אז קחו בחשבון שיכול להיות וזה לא יעבוד לכם. אל תתאמצו יותר מדי וקראו למנעולן בערד שיגיע אליכם ויפתח לכם את הדלת שנטרקה במהירות ובמחירים נוחים.

בלאי טבעי במפתח

אם המפתח מלווה אתכם כבר שנים, מאוד יכול להיות שהוא נשחק. השיניים של המפתח עובדות לפחות פעמיים ביום כדי לבצע את פעולת הנעילה או הפתיחה ולכן אחרי זמן רב של שימוש, הגיוני שהמפתח שלכם יתבלה. לכן חשוב שתשמרו לפחות על מפתח רזרבי אחד שיחכה לכם במקום בטוח בתוך הבית. אם אתם רואים שהמפתח שלכם מתחיל להתבלות, תוכלו למנוע את היתקעותו בתוך הצילינדר או את שבירתו שם בכך שפשוט תחליפו אותו למפתח הרזרבי שלכם. עם כל מנעול אמורים להגיע כמה מפתחות ספייר ולכן, שמרו אחד אצלכם לעת הצורך.

הבית הוא קודש הקודשים שלנו, בתוכו אנחנו שומרים את כל החפצים שלנו, אלה ששווים כסף ואלה שמביאים משמעות. הוא האזור הבטוח אליו אנחנו מגיעים אחרי יום עבודה להירגע, אנחנו מקשטים ומעצבים את הבית שלנו כך שיהיה לנו הכי נוח ונעים לבלות בו. אנחנו אוכלים בו, מתקלחים בו, נהנים ביחד ולפעמים גם רבים בו. אנחנו הולכים בבית שלנו לישון ומתמסרים לביטחון שהוא נותן ולכן גם כל כך חשוב להמשיך ולשמר את הביטחון שלנו בבית דרך שער הכניסה אליו – הדלת הראשית וכל דלתות הבית.

דילוג לתוכן