ערד לוגו

תיירות בערד

ערד כבר ידועה לכל כעיר תיירות ונופש. מכל קצוות הארץ והעולם, מגיעים תיירם לערד בחופשים ובסופי השבוע ונהנים מכל הדברים הנהדרים שיש לעיר להציע. נופי המדבר יחד עם מקורות המים בסביבה, צובעים את התפאורה של ערד בצבעים מרהיבים ונותנים לכל מי שבא לעיר להנות מנוף מדברי קסום וייחודי. מסלולי הליכה שונים בסביבה, פארקים רחבי ידיים, מוזיאונים וגלריות, וכן גם מסעדות ומקומות בילוי שונים, נותנים לכל התיירים המבקרים את העיר, מגוון רחב של אפשרויות לנפוש איתן.

נהנים מהטבע של ערד

ערד, הממוקמת בקרבה לים המלח, מדבר יהודה והרי ירושלים, מהווה מקום מרכזי להרבה מהמטיילים המגיעים לדרום. הנחלים השונים בסביבתה, מסלולי ההליכה המגוונים, הגבים והמעיינות כמו גם קרבתה של העיר אל מצדה, מאפשרים למבקרים בערד להנות ממסלולים שונים בטבע העוטף את העיר כאשר הם יכולים להרכיב לעצמם את הטיול מכמה מסלולים ומקומות עצירה וכך בכל פעם מחדש לייצר טיול מרענן, נעים ויוצא דופן. מדריכי טיולים בערד, לוקחים קבוצות תיירים ומטיילים בכל הגילאים להנות ולגלות את סודות האזור המדברי בצורה הטובה ביותר כאשר הם משלבים בין מסלולי הטיול לאתרי עתיקות, אטרקציות ומסעדות שונות בערד וסביבתה.

ערד, ממוקמת לצד תל ערד, העיר המקראית. ביקור באתר הארכיאולוגי נותן לנו הצצה לעולם העתיק. מבנים וכלים שונים שנמצאו באתר, מעידים על תל ערד, מקום יישובם של יהודים עוד בעת העתיקה ונראה כי העיר המקראית היתה עיר מרכזית וגדולה באזור. הנוף המקראי בסביבה, מאפשר לנו בקלות ממשית, להיכנס לאווירה ההיסטורית ולהרגיש אפילו לכמה רגעים, כאילו אנחנו הם אלה שחיים באותם זמנים. סביבת העיר והאזור כולו, ממשיכים להביא לעולם מציאות ארכיאולוגיות מעניינות ומרשימות.

כדי לחוות את החוויה המקראית השלמה, מומלץ להישאר בערד למשך הלילה ולהנות מהנופים המקראיים גם עם רדת השמש. בתי הארחה וצימרים שונים ממלאים את רחובות העיר ונותנים לכם את המגוון הרחב לבחור מתוכו את המקום המתאים בשבילכם ביותר בו תבלו את הלילה. כפר הנוקדים שבשטח העיר, הוא אתר תיירות בסגנון מקראי אשר נותן לכל המבקרים את החוויה המקראית השלמה.

תוצרת מקומית בערד

ערד, ממוקמת באזור אשר מתאים מאוד מבחינת האקלים לגידול ענבי יין. לכן קמו בסביבת העיר ובתוכה, מספר יקבים שונים, כל אחד מהם מאמין בלשבח את התוצרת המקומית ולתת לאותם מבקרים חובבי יין, להנות מיינות מקומיים באיכות גבוהה על הנוף המדברי של ערד. 

יין, הוא אחד המשקאות העתיקים ביותר שמוכרים לנו. טעימה מהיינות ביקבים של העיר ערד, יכולה להחזיר כל לוגם, אחורה בזמן. עם טעמים שיכול מאוד להיות שליוו גם את מתיישבי העיר העתיקה, ביקור ביקבי האזור נותן לנו עוד דרך לחזור אחורה בזמן ולהנות מהנוף המקראי ומיין טוב.

מבשלת בירה "שיטה" שמכיר כל חובב בירה ישראלי, יושבת בערד ומציעה לבאים להנות מסיורים במבשלה וללמוד על שיטת בישול הבירה, על התוצרת המקומית ועל הסיפור המרתק של המבשלה. תוכלו למצוא בערד גם בתי קליה של קפה איכותי שלא תמצאו בשום מקום אחר.

בזכות האמנים הרבים שממלאים את העיר, ערד מציעה הרבה מוצרים מתוצרת מקומית שיצרו תושבי העיר. אנשי מלאכה שונים בין אם בתעשיית השתייה ובין אם בריהוט, בגדים או אמנות מכל סוג, נותנים לכל תייר שמגיע לעיר, לחזור לביתו עם מוצרים יוצאי דופן שנעשו על ידי מיטב האמנים בעבודת יד.

רובע האמנים בערד

רובע האמנים בעיר, ממש יצר את עצמו. האווירה הרוחנית בעיר, כנראה שהביאה הרבה אמנים להתיישב בערד ואלו, יצרו את רובע האומנים בצורה כמעט ספונטנית. ברובע, תוכלו לראות כי כמעט כל בית, הוא יצירת אמנות בפני עצמו. אנשי מלאכה שונים, אמנים מגוונים ואנשים מיוחדים, מרכיבים את השכונה הזו ומציעים לכל מבקר, להנות מהאווירה המיוחדת בשכונה ומהיצירות השונות. 

העיר כולה, מושפעת מכמות האמנים שבה ותוכלו בכל אזור בעיר להנות מיצירות אמנות מגוונות. ברובע עצמו, תוכלו למצוא גם גלריות ומוזיאונים שונים, גם סדנאות יצירה שונות וכמובן גם חנויות ובתי מלאכה בהם אמני השכונה מציעים את עבודותיהם במחירים נגישים. רובע האמנים בעיר, פותח את שעריו לפסטיבלים מגוונים וירידים שונים לאורח השנה וכך מציע לתושבי העיר ואורחיהם, להנות מחוויה חד פעמים שמשתנה בכל פעם עם מגוון רחב של הופעות חיות, סדנאות מגוונות וכמובן, עבודות ויצירות אמנות שונות של תושבי המקום.

לא לשכוח להגיע למצפור ערד

כאשר אתם מגיעים לערד לנופש שלכם, מעבר למסלולי ההליכה, אתרי העתיקות ורובע האמנים, מומלץ להגיע למצפה מואב, שם הפסל "מצפור ערד" של יגאל תומרקין. זהו פסל סביבתי מרשים הנמצא בקצה טיילת מואב וניתן לטייל עליו, להסתובב בו ולהנות מנוף מדברי מהמם. המצפור נחנך בשנת 1968 ומלווה את העיר כמעט מהקמתה. בזכות העיצוב הייחודי של הפסל, ניתן להנות מנקודות מבט שונות של הפסל ושל הנוף המדברי העוף אותו מכל כיוון שמסתכלים.

ערד – תחנת עצירה ייחודית

מיקומה של ערד בקרבת ים המלח,  מצדה, ירושלים ומדבר יהודה, הופכים אותה לחלק עיקרי מהטיול של הרבה תיירים אשר מגיעים לאזור. אפשרויות הלינה הנרחבות, מקומות הבילוי, המסעדות ומרכזי הקניות השונים בעיר כמו גם הייחודיות של העיר עצמה ושל מה שתושבי העיר מביאים איתם, הפכו את ערד לתחנת עצירה הכרחית לכל מי שמגיע להנות מנופי מדבר יהודה.

התיירים המגיעים לערד, אלו מהארץ ואלו מבחוץ, נהנים מעיר תוססת, מגוונת, מרתקת ומרשימה. ביקור בערד, נותן לכם להנות מחוויית תיירות ייחודית ומופלאה לכל בני המשפחה וכל ביקור שלכם בעיר, נראה מעט אחרת בזכות המגוון הרחב של מוקדי התיירות באזור. בואו לערד ותגלו את הדרום מחדש!

דילוג לתוכן