cropped-cropped-ערד-לוגו.png

מגזין מצלמות אבטחה, מצלמות אבטחה

בערד

מצלמות אבטחה - איך ניתן לשמור על תקינותן?

מצלמות אבטחה בערד. בהחלט רואים כאלו יותר ויותר. כמעט בכל מקום: בקניונים, בבתי עסק, בחנויות, במקומות העבודה, במפעלים, בתחנות דלק, סופר מרקטים, בתי קפה ואיפה לא…

ואגב, אלו רק אותם המקומות בהם המצלמות גלויות… (והרי חלקן הלא מבוטל של מצלמות האבטחה בערד הן מצלמות שאינן גלויות).

כן, הרבה מאוד עסקים, מקומות מסחר שונים ומגוונים וגם בתים פרטיים, עושים שימוש נרחב במצלמות אבטחה. השימוש במצלמות האבטחה מקנה לאותו בעל עסק, אותו מנהל במקום העבודה וגם לבעל הדירה שקט נפשי והרבה רוגע (בעיקר מפני גניבות, פריצות וכו').

מוצר חשמלי

אין כלל ספק שניתן היום להשיג מצלמות אבטחה בערד, איכותיות בעלות טכנולוגיה מתקדמת (עם שלל פונקציות מתוחכמות וחידושים הלקוחים מעולמות של "ג'יימס בונד" סטייל – עולם ההייטק נמצא לחלוטין גם במצלמות האבטחה היום…). אך, לפני הכל אסור לשכוח שזהו מוצר חשמלי… כן,  ככל שהמוצר יהיה מתוחכם יותר (כלומר יותר אלקטרוניקה, יותר חיישנים ויותר פיצ'רים מסוגים שונים) והרי ש… יותר תקלות יווצרו (יש להניח…).

בחירת מתקין

בעיות שעלולות לצוץ

"אנשים רוצים את הכי זול שיש… זה ברור… אבל כמו שסבתא שלי נהגה לומר: הזול הוא בסוף הכי יקר…"  טען בפנינו מומחה מצלמות אבטחה בעל ניסיון רב.  "כתושב ערד אני יכול לומר בוודאות: מצלמות אבטחה בערד וגם בישובים שקרובים לה, זהו תחום שנמצא בפריחה אדירה. אבל האמת שכנראה שזה ככה גם בכל המקומות האחרים בארץ… לא רק כאן בערד שנמצאת בתנופה של פיתוח. אני מתקין מצלמות אבטחה כבר לא מעט שנים ואני יכול לומר שהביקוש למצלמות אבטחה בערד ולכל הציוד הנלווה רק עולה עם השנים", הוא הוסיף בדבריו.

 

זאת ועוד הרי שתחום מצלמות האבטחה התפתח משמעותית בשנים האחרונות – היום כבר ניתן להשיג מבחר די גדול של מצלמות במחירים אטרקטיביים בהרבה מאלו אשר היו בעבר. אך בכל הקשור לתקלות הרי שמן הסתם, רכישת מצלמה של יצרן איכותי (עם שירות תיקונים) תפחית משמעותית את התקלות.

 

בעיות בחיבור

אחת התקלות הנפוצות שיש לנו כיום במצלמות אבטחה המבוססות על WIFI הוא חיבור שנקטע לעיתים תכופות. זה מצב מאוד מתסכל שבו המצלמה כלל לא מצלמת ומשדרת ולעיתים התקלה יכולה להימשך כמה ימים. ההמלצה של המומחה היא לספק אינטרנט דרך ראוטר נפרד מהבית עבור המצלמה בלבד, שכן מצלמות האבטחה בערד דורשות אינטרנט רב. כאשר יש תקלה במצלמה הדבר הראשון שנבדוק זה האם יש תקלה כללית באינטרנט או האם החיבור בין המצלמה לספק האינטרנט נפגם. 

 

איכות ירודה

תקלה נוספת נפוצה שיכולה להתפתח במצלמות האבטחה בערד היא ריצוד של תצוגת המצלמה או תצוגה מטושטשת. הדבר הראשון שנעשה זה לנקות את עדשת המצלמה. כמו כל עדשה אחרת גם זו נוטה להתלכלך (בעיקר כאשר אנחנו מדברים על מצלמות חוץ אשר חשופות לאבק וחול). 

ניתן לבדוק האם התקלה קשורה בצמצם של המצלמה ובמקרה כזה פשוט מחליפים בין שיטת הפעלה DC לשיטת הפעלה ES או כמובן ההפך. לפעמים הריצוד יכול להתפתח בעקבות אור בוהק המכוון אל עדשת המצלמה (חלון, נורה או השתקפות של אור השמש)- במקרה כזה ניתן לשחק טיפה עם זווית המצלמה עד שהריצוד נעלם. 

"במידה וניקוי העדשה לא עוזר אז בהחלט שתושבי האזור יכולים להתקשר אלינו (לעסק של מצלמות אבטחה בערד, או אלי ישירות לנייד)", הוסיף אותו מומחה מצלמות אבטחה.

עדכון תוכנה

לעיתים התקלות שיכולות להופיע במצלמות אבטחה נובעות מעדכון תוכנה (והרי סך הכל עלינו לעדכן את התוכנה ומדי פעם לבדוק האם יש עדכונים חדשים). עוד עניין פשוט שיכול לפתור לנו את הבעיה במצלמת האבטחה בערד היא פעולת האתחול, לעיתים כל מה שהמצלמה צריכה זה רק אתחול מחדש והיא תפעל כראוי. זה שלב שהוא קצת יותר עבור המתקדמים שבינינו, אך אם אתם אנשים טכנולוגיים ללא פחד ממשימות קצת מורכבות אנחנו איתכם.

נפוץ במיוחד מצב שבו נורת המצלמה דולקת אך אין תצוגה. במקרה כזה יכול להיות שהחיבור של כבל הנתונים למצלמה יוכל להיות רופף או אפילו קרוע ומכורסם במקרים מסוימים. 

צוות המומחים למצלמות אבטחה בערד מאמינים שחובה עבור כל אדם שמחזיק מצלמת אבטחה (בערד או בכל מקום אחר בארץ…), לנהל קשר רציף עם טכנאי, וזאת מכיוון שברוב המקרים אין לאותו אדם פרטי את הידע ואת הכלים בכדי להתמודד עם תקלות כאלו. "יש אצלנו צוות שלם שיוכל לעזור בכל מקרה ובכל שאלה" הוסיף אותו מומחה – בעל חנות מצלמות אבטחה בערד.

דילוג לתוכן