cropped-cropped-ערד-לוגו.png

מגזין מצלמות אבטחה, מצלמות אבטחה

בערד

מצלמים את הטבע עם מצלמות אבטחה !

כולנו מכירים את מצלמות האבטחה בעיקר מצילומים שמופיעים בחדשות של תאונות דרכים, פיגועי טרור או עבריינות ועם השנים הפכנו ליותר ויותר מודעים לקיומן כאשר אנו נתקלים במצלמות אבטחה כמעט בכל צומת או כניסה לחנות. התקנת במצלמות אבטחה במגזר הציבורי והפרטי זה מוכר וידוע אך ישנם רבים שמשתמשים במצלמות אבטחה לא רק לצרכי ביטחון, ישנו שימוש מפתיע למצלמות האבטחה שהחלטנו לשתף אתכם בו. 

מצלמות אבטחה רבות מותקנות ברחבי הארץ ובמדינות שונות בעולם במטרה לתעד חיות בר בטבע. כן, מה ששמעתם. ציפורים, צבאים, שפני סלע, חזירי בר ועוד מגוון רחב של חיות נקלטות בעדשות המצלמה המיועדות לכך ואלו משדרות ישר אלינו תמונות מרהיבות של רגעי טבע שעד היום, כמעט ולא הגיעו לעיניהם של בני האדם.

אתם בטח שואלים את עצמכם מדוע? למה אנחנו מטרידים כך את מנוחתן של חיות הבר בטבע ומתעדים אותן כדי שאנחנו בני האדם נוכל לראות את ההתנהגויות שלהם? אז יש כמה סיבות להתקנת מצלמות אבטחה למטרה של צילום חיות הבר ותופתעו לגלות שהמצלמות של היום ממש לא מטרידות את החיות. 

איזה מצלמות מתקינים לצילומים בטבע?

קיימים הרבה סוגים שונים של מצלמות אבטחה באיכות גבוהה שכל אחת מהן מביאה איתה את היכולות הייחודיות שלה ואת איכות הצילומים שלה. מצלמה שממוקמת במקום פחות נגיש, צריכה להיות בעלת חיי סוללה ארוכים יותר. מצלמות אחרות מצלמות תמונות וסרטונים באיכות גבוהה על חשבון חיי הסוללה ולכן יש להתייחס למיקום המצלמה ולבחירת המצלמה המתאימה שמאזנת בצורה המועילה ביותר בין איכות הצילומים לבין אורך חייה של הסוללה. ישנן גם מצלמות שנטענות בעזרת אנרגיה סולארית. את אלו כדאי מן הסתם להציב בחשיפה לשמש.

מלצמות חשאיות

אז איפה שמים את המצלמה?

הכל תלוי בסוג המצלמה. מצלמות רבות פועלות לפי חיישנים ומתחילות לצלם כשהן מזהות תנועה ולכן חשוב למקם את המצלמה תוך רגישות לצורת העבודה שלה. מצלמה שמתחילה לצלם עם גילוי תזוזה יכולה לבזבז את כל הסוללה שלה על צילום תזוזת הענפים ברוח, מה שלא יועיל לאף אחד. בחרו מקום בטוח בו תדעו שהמצלמה מתחילה לצלם רק כאשר עוברת מולה חיה ודאגו שהמצלמה לא חשופה לפגיעות חיצוניות.

ואיך שומרים על בטיחותה?

אם אתם מתקינים את המצלמה בשטח שהוא שלכם כמו חצר הבית או שטח מגודר אחר, המצלמה כנראה תהיה בטוחה מגנבים אבל לא רק עבריינים יכולים להזיק למצלמה. על מנת שתוכלו להגן על המצלמה מתנאיי הטבע עצמו, התקינו מסגרת ברזל שתשמור על המצלמה מענפים שבורים או מחפצים אחרים שיתעופפו ברוח. קחו בחשבון כי גם החיות עצמן עלולות לגרום נזק למצלמה אם הן יחקרו אותה באגרסיביות ולכן מצלמה שיושבת ומצלמת מתוך הכלוב החזק, תחזיק לכם ליותר זמן.

מחפשים מתקין מצלמות אבטחה מומלץ בערד? התקשרו עכשיו או צרו איתנו קשר לפרטים נוספים ותיאום הגעה >>>

מצלמים את חיות הבר בטבע

תיעוד חיות הבר בטבע מאפשר לאנשי המקצוע לדעת בדיוק מהם השינויים אותן עוברות חיות הבר בשידור חי. יותר מכך, וטרינרים של חיות בר יכולים להגיע ולתת טיפול מהיר בחיות בר פצועות שנזקקות לטיפול ונקלטו בעדשת המצלמה. לא פעם, צופים שחזו במצלמות בשידור חי, שלחו וטרינרים או מטפלים להגיע למקום מסוים בו חיית בר נמצאת בסכנה או פצועה וכך אותם וטרינרים הצליחו להציל את חייה בזמן. 

בזכות הצילומים של חיות הבר ניתן לראות בצורה ברורה את השינויים שעוברים עליהן ועל הטבע הסובב אותנו בכלל. הצפייה בצילומים הללו מזכירה לכולנו שאנו חלק ממשהו גדול יותר, שהעולם וכל צורות החיים שבו מושפעים גם הם מההתנהלות שלנו כאן ושיש לנו אחריות מסוימת גם עליהם.

מצלמה מקצועית

נחשפים מחדש לעולם החי

צילום חיות הבר בעזרת מצלמות אבטחה, מאפשר לנו לחזות ברגעים שלעולם לא היו מתרחשים מולנו בצורה פשוטה במיוחד ובאיכות מדהימה. התיעוד של חייהן של חיות הבר בטבע חושף אותנו לצורות חיים מדהימות ולדרמות בלתי נגמרות שמתקיימות גם בין החיות המפתיעות ביותר. התנהגויות מקסימות של רגעים פשוטים בטבע מעלים חיוך ומחממים את הלב לכל איש ואישה שצופים בהם. 

אנו חיים בעידן בו הרבה בני אדם כבר מנותקים כמעט לגמרי ממקורם הטבעי. החיים באזורים עירוניים יחד עם התעשייה השולטת בייצור המזון, הפכו את חיי האדם לכמעט מנותקים מהטבע. צילום הטבע עם מצלמות אבטחה מחזיר לנו חיבור מסוים למקום ממנו כולנו הגענו. 

מעלים מודעות לדורות הבאים

מצלמות אבטחה שמתעדות את חיות הבר בטבע, חושפות את הילדים שלנו לעולם חיות הבר המלא בדרמות וברגעי שיא. כמו אצלנו, גם חיות מנהלות סכסוכים על טריטוריה, מזון וזיווג וגם הן נדרשות לשמור על צאצאיהן. תיעוד חיות הבר בטבע בעזרת מצלמות אבטחה מאפשר הצצה נדירה של כל הרגעים הללו שעד עכשיו היו מתרחשים רחוק מעינה של האנושות והם זמינים לנו היום יותר מתמיד.

ילדים צעירים שנחשפים לצילומים חיים מהטבע, מגלים מודעות רבה יותר לטבע ולחיות. הם מבינים את החשיבות הרבה של השמירה על הטבע ומביאים את ההבנה הזו הביתה. ילדים שנחשפים לחשיבות הגדולה של חיי הבר בטבע, נחשפים למשמעות של הלכלוך בטבע, לסכנות הכרוכות בכך ולהשפעות השליליות של הלכלוך בטבע על החיים עצמם.

הצילומים המרתקים ותיעוד חיות הבר בטבע מעודדים את הקרבה שלנו אליהם ואל הטבע. אנחנו זוכים להכיר את חיות הבר יותר מקרוב בעזרת הצפייה ולומדים לכבד את כלל החיים על כדור הארץ. רשות הטבע והגנים למשל מתעדת ציפורים משלב בניית הקן ועד עזיבתם של הגוזלים ברגישות מרהיבה. התיעוד מלווה בפרשנים שמפרשים את המתרחש ומסבירים לצופה מה קורה בכל רגע נתון וכל אלה הופכים לדרמה הכי טבעית והכי מרתקת בעולם.

התקנת מצלמת אבטחה בטבע הפכה יותר ויותר פופולארית ועכשיו אתם יכולים לעשות זאת גם אצלכם בבית. גם בשטח פרטי וגם בפארקים ציבוריים, התיעודים המרהיבים של חיות הבר, תורמים להעלאת המודעות ולשמירתנו עליהם. ניתן ללמוד כך הרבה על ההתנהגויות של חיות הבר וניתן ללמד את ילדינו הצעירים על הטבע ועל החשיבות הרבה שבשמירה עליו.

אולי יעניין אותך גם:

שירותי מנעולן >>
קבלן איטום >>

טכנאי מזגנים >>
שירותי הובלה >>
מתקין דודי שמש >>
טכנאי גז >>

דילוג לתוכן