cropped-cropped-ערד-לוגו.png

מגזין מנעולן, מנעולן

בערד

לבית שלכם – לא פורצים!

אין צורך לייפות את המציאות, לא קיים בית שאי אפשר לפרוץ אליו. טוב אולי לקריה בתל אביב אי אפשר. למרות זאת, אתם יכולים להוריד את הסיכויים שיפרצו דווקא אל הבית שלכם. הבית שלכם מכיל בתוכו את כל מה ששלכם, הוא אמור להיות המקום הבטוח ממנו אתם יוצאים בבוקר ואליו אתם חוזרים בערב ואתם אמורים להרגיש בבית שלכם – הכי בבית שאפשר.

לא משאירים את הבית פתוח!

תנעלו את הבית! כן, גם אם אתם יורדים למכולת לכמה דקות, אנחנו לא יכולים לעשות את זה ברור יותר! פורצים רבים רק מחכים להזדמנות לגנוב מהבית את המפתח לרכב שיושב בחניה או את התיק שלכם. בהרבה בתים, אלו חפצים שמונחים קרוב לדלת כדי שיהיו נגישים ביציאה ליום עבודה אבל קרבתם לדלת לא נעולה יכולה להפוך את עבודת הפורץ לממש ממש קלה. אתם יכולים להיות אפילו בבית בזמן שהוא פותח חריץ קטן בדלת ובהינף יד מרים לכם את התיק או את המפתח לרכב וגורם לנזק של הרבה מאוד כסף.

כשאתם בתוך הבית תוודאו תמיד שהדלת נעולה אבל גם אל תגזימו, אין צורך בשלושה מנעולים נפרדים שיהיו נעולים בעת ובעונה אחת, אחד יכול לגמרי להספיק ואפילו עדיף. במידה ויהיה חלילה מקרה חירום בתוך הבית, כזה שמצריך פינוי מהיר של הנמצאים בו, חשוב שהיציאה שלכם מהבית תתרחש במהירות האפשרית ולכן כל עוד אתם בתוך הבית ואתם ערים, תנעלו רק מנעול אחד. לפני השינה תנעלו את יתר המנעולים וכמובן גם את כל החלונות והדלתות הנוספות אם יש.

שמרו על המפתח שלכם

למקרה שלא ידעתם, הפורצים של היום הרבה יותר מתוחכמים מפעם, הם כבר לא שוברים את החלון ונכנסים ממנו, הם משכפלים את המפתח שלכם בלי שאתם שמים לב! באמת! בשביל למנוע את זה, תדאגו להשאיר את המפתח שלכם בתיק או בכיס וגם כשהוא בתיק, תנסו להשאיר אותו בתא פנימי ולא בתא הנגיש ביותר. 

בשביל להעתיק את המפתח שלכם, לא צריך להקדיש יותר מדי זמן. כמה שניות של חוסר תשומת לב ויש להם שכפול משלהם. כדי למנוע את זה פשוט אל תוציאו את המפתח שלא לצורך. נסו לשמור את מחזיקי המפתחות של החדר כושר או של העגלות בסופר בצרור נפרד והימנעו באופן כללי מהשארת צרור המפתחות שלכם במקום נגיש, חשוף או מרוחק מהעיניים שלכם. 

עקבו אחר מה ששייך לכם

זה קצת פרנואידי אבל יכול להיות שהחפצים שלכם נעלמים ולא שמתם לב? נסו מדי פעם לעשות סדר בחפצים החשובים או היקרים שלכם. ככה תוכלו לעקוב אחר חפציכם וגם לגלות אם פרצו לכם לבית. תוכלו לדעת לפנות למשטרה יותר מהר ובכך להגביר את הסיכוי לתפוס את הגנבים. פורצים שגונבים "טיפין, טיפין" ישובו ויחזרו לבית שלכם דרך אותה הדלת הראשית ממנה נכנסו בפעם הראשונה. הם כנראה שכפלו את המפתח שלכם וכדאי ואפילו מומלץ מאוד להחליף גם צילינדר ומפתח. אולי עדיף לכם כבר להוסיף עוד מנגנון נעילה או לשדרג את שלכם כי את המנעול הסטנדרטי הם כבר פרצו פעם אחת, מנעולן באריאל ייתן לכם את הייעוץ המתאים בעניין. אמרנו לכם שזה קצת פרנואידי.

מפתח בעציץ?

לא. ממש, ממש לא. תנו לפורצים קצת קרדיט, הם כבר מכירים את כל המחבואים האפשריים, אז אם אתם יכולים למצוא את המפתח שמוחבא בחוץ, כמוכם- כמוהם! פשוט אל תתנו להם את המתנה הזו. פורצים רבים פשוט עוברים בית אחר בית ומחפשים מפתחות מתחת לשטיח, בעציץ או בכל מקום אחר. אז כשאתם יוצאים מהבית פשוט תהיו עם המפתח עליכם. מפתח נוסף כדאי לתת לבן משפחה או חבר קרוב שאתם סומכים עליו במיוחד. זכרו – זה שהוא מחזיק במפתח שלכם אומר שהוא מחזיק בכל תכולת הבית שלכם! סליחה אם הפחדנו. 

אחרי כל זה, איך יוצאים לחופשה?

לפני שאתם יוצאים לחופשה, בקשו מחבר טוב שייכנס אל הבית פעם ביום למשך כמה זמן, ידליק אורות, יצפה בטלוויזיה, ידמה חיים רגילים בבית שלכם. תשאירו לו מקרר עם דברי םטעימים ואולי בקבוק יין שידרבן אותו למשימה. כך תקשו על הפורצים לגלות כי הבית שלכם פנוי וריק מאנשים. במידה ואין לכם חבר עם זמינות רבה כל כך או שהטריק עם היין לא עבד, תבקשו מהשכנים לאסוף את הדואר ולהשקות את העציצים שבחוץ. הפורצים יראו שהבית מטופח ואולי לא ישימו לב לשינוי.

אם גם השכנים לא יכולים לתת יד, אנחנו ממליצים לכם להשאיר רדיו או טלוויזיה דלוקים בתוך הבית וכן את אחד מהאורות הקטנים. נכון, זה אומר שאתם מוציאים קצת כסף על חשבון החשמל למרות שאתם לא בבית אבל זה יחסוך מכם להוציא כסף על החלפת מנעול וכן להחליף את כל החפצים שייגנבו כמובן.

עולים שלב במנעולים

אם בסביבה שבה אתם גרים מתרחשות הרבה פריצות לבתים, יכול להיות שרק מנעול אחד אינו מספיק לכם. זה לא מופרח, פורצים מחפשים עבודה קלה וככל שהיא יותר קלה, הסיכוי שהם יבחרו דווקא בבית שלכם, גדל. מאוד הגיוני שאם הם יראו שהבית שלכם נעול במספר מנעולים או שעבודת הפריצה אליו תהיה מורכב או ארוכה מדי, הם יעדיפו להמשיך הלאה לבית הבא ולוותר על המאמץ. 

חשוב שתשימו לב לרמת האבטחה של הבתים השכנים לכם ברחוב. אם לכל בית ברחוב יש מנעול מתקדם או כמה מנעולים יחד, אולי כדאי להסיק מכך על כמות הפריצות בשכונה ולקבל החלטה שכולה יותר לגבי הבית שלכם או לכל הפחות לגבי כמה להשקיע במנגנוני הנעילה השונים שלו.

הרבה יותר קל למנוע פריצה מאשר להתמודד איתה אחרי שהיא מתרחשת. אם פרצו לכם לבית, קראו למנעולן באריאל והתייעצו איתו לגבי האפשרויות שלכם. החפצים שלכם חשובים והביטחון שלכם אפילו יותר. בעזרת המאמר שלנו אתם יכולים להיות טיפה יותר בטוחים בתוך הבית שלכם. כמו שאמרנו מההתחלה, אין בית שאי אפשר לפרוץ אליו אבל עם המדריך הזה, אתם יכולים לרדת ברשימה של בתים אופציונליים לפריצה שאיזה עבריין אולי מחזיק אצלו. שמרו על הבית שלכם, שמרו על עצמכם.

דילוג לתוכן