cropped-cropped-ערד-לוגו.png

שירותי הובלה, שירותי הובלה מגזין

בערד

איך לארוז את הבית לקראת המובילים ולצאת בחיים

חוויית האריזה לקראת מעבר דירה יכולה להיות לא פשוטה בכלל. מתי מתחילים? איך מתחיל? מאיפה מתחילים? מה אורזים בכלל? המון שאלות צצות לנו בראש מהרגע שמצאנו דירה ועד שהמובילים באריאל מגיעים לקחת את הציוד. אז הכנו לכם מדריך שיקל עליכם לקראת המעבר. תאזרו בסבלנות!

מתי כדאי להתחיל לארוז?

המטרה היא שכאשר אתם מגיעים ליום המעבר, אתם כבר ארוזים ומוכנים לדירה החדשה. חשוב למצוא את האיזון כדי מצד אחד להיות ארוזים לגמרי לקראת יום המעבר ומצד שני לא להקשות על חיי היומיום שלכם בבית שאתם עוד גרים בו. אז תתחילו לארוז כמה שבועות לפני הגעתם של המובילים ותתחילו לארוז את הדברים בהם אתם הכי פחות משתמשים כרגע. כך תהליך האריזה מתרחש בקצב רגוע ומאפשר לכם לוודא שכל החפצים שלכם ארוזים כשהמובילים מגיעים.

במה כדאי לארוז?

ארגזי הקרטון הם כלי האריזה הטובים והמשתלמים ביותר מהרבה בחינות. אתם יכולים לקנות אותם בחנויות ייעודיות לכך אבל אתם יכולים גם לקחת קרטונים ריקים מקרטוניות שפזורות בשכונה שלכם. שימו לב שהארגז שאתם לוקחים נקי, יבש ואינו קרוע, כך תוכלו למנוע תסכול אם הקרטון המשומש יחליט להיקרע בדיוק באמצע המדרגות ותכולתו תישפך לכל עבר. אתם יכולים גם ללכת אל הסופרמרקט הקרוב לביתכם ולבקש מהם ארגזים משומשים. אפשרות זו היא טובה במיוחד בעונת החורף כאשר הקרטוניות מלאות בקרטונים רטובים.

גם שקיות זבל משמשות הרבה לאריזה. אם אתם אורזים את הבגדים שלכם בשקיות, שימו לב שאתם מסמנים את השקיות כך ששום שקית מלאה בבגדים לא תגיע לזבל בטעות. בנוסף, זכרו שאריזה בשקיות היא פחות נוחה, פחות עמידה ועלולה לקחת מקום רב יותר במשאית של המובילים ולכן אנו ממליצים לכם לארוז גם את הבגדים שלכם בתוך הארגזים. כך יהיה לכם יותר נוח במעבר הדירה עצמו וגם תוכלו לשמור על הקיפול שלהם במעבר ולפרוק אותם הישר אל תוך הארון החדש בקלות.

לא צריך לקחת את הכל

מעבר דירה מביא איתו הזדמנות מצוינת להפטר מחפצים שאינם בשימוש. אם לא השתמשתם בחפץ מסוים כבר שנים, כנראה שלא תשתמשו בו גם לאחר מעבר הדירה. הדבר יקל עליכם את האריזה ויחסוך לכם במחירי ההובלה בערד. תהיו מופתעים לגלות בכמה חפצים אתם לא משתמשים ולא צריכים יותר. חשבו על כך שרהיטים וחפצים מסוימים אולי לא יתאימו לבית החדש והגיע הזמן לסיים את מערכת היחסים איתם. 

לקראת המעבר, הכינו ארגז קרטון אחד או מזוודה קטנה בה תשימו את כל הנצרך לימים האחרונים בדירה. בארגז הזה תכניסו גם על הדברים שאתם צריכים שיהיו נגישים ליום הראשון בדירה החדשה. כך לא תצטרכו לעבור בין עשרות ארגזים בשביל למצוא את המטען שלכם או חלילה את המספריים (איתם תפתחו את האריזות).

מבצעים מעקב צמוד

כתבו על כל ארגז פירוט על הדר אליו הוא שייך ומה הוא מכיל. כתבו זאת על יותר מצד אחד של הארגז כך שתמצאו את המידע החשוב במהירות. טיפ נוסף שאולי מוסיף עבודה אבל מומלץ ביותר- קבעו מראש צבע לכל חדר והדביקו מדבקה תואמת על הארגז- כך לדוגמא על הארגז עם הנעליים יהיה מדבקה כחולה ועל הארגז עם כלי המטבח יהיה מדבקה אדומה. זה יקל עליכם למיין את הקרטונים ולהכניס כל קרטון לחדר הנכון.

אתם יכולים גם לשכלל את השיטה ועל כל ארגז לכתוב מספר ובמחברת שלכם תכתבו את מספר הארגז ולפרט לפרטי פרטים מה מכיל אותו ארגז. זה יעזור לכם להחליט לגבי סדר העדיפויות בפירוק הקרטונים בביתכם החדש ובמיוחד יקל עליכם כאשר תדעו באיזה ארגז ארזתם את ספרי הלימוד של הבת שלכם שצריכה לקחת אותם לבית הספר יום לאחר המעבר. הכל תלוי בכמה מסודרים אתם, ככל שתשקיעו ברישום והסימון של הארגזים, כך תוכלו לפרוק אותם יותר בקלות.

אריזה נכונה

כדאי לארוז באותו הארגז חפצים רק מאותו החדר וכן מאותה קטגוריה כלומר את הבגדים בקרטון אחד ואת המצעים בקרטון אחר או את כלי המטבח בארגז אחד ואת הסירים והמחבתות בארגז נפרד. ארזו את הבגדים כשהם נקיים ומכובסים, קופסאות מומלץ לסגור עם סלוטייפ או ניילון נצמד ותוודאו כמה פעמים שכל נוזל שאתם אורזים, סגור הרמטית. את הארגזים שבהם תארזו את הבגדים, כדאי לרפד לפני האריזה בניילון מבפנים ומבחוץ כך שגם אם הארגזים יירטבו, הרטיבות לא תעבור לבגדים ותהרוס את הבגד. מלאו את כל הארגזים לגמרי בשביל שלא תהיה תזוזה חופשית של החפצים בתוך הארגז.

כשאורזים חפצים כבדים כמו ספרים או כלי מטבח כבדים, כדאי לארוז אותם בקרטון קטן על מנת להקל את השינוע וההובלה שלהם וכן להוריד משמעותית את הסיכוי שאותו קרטון ייקרע מהעומס תוך ההובלה. אם יש לכם ארגזים מחומר קשיח יותר כמו פלסטיק או עץ, ארזו אותם באלו.

באריזת חפצים שבירים כמו כלים או מראות, עטפו אותם לפני האריזה בנייר עיתון או בבד כמו מגבות או סדין. העטיפה תעזור בייצוב הקרטון ומה שבתוכו. כך תמנעו מראש את ההתנגשות בין החפצים שבארגז- מה שעלול לגרום לאסון קטלני לחפצים שבירים. אתם יכולים גם לעטוף את החפצים השבירים בניילון נצמד.

מה עושים עם הארגזים עד ההובלה?

סגרו את הפתחים של הארגז עם נייר דבק. אם תרצו, ניתן לקנות מתקן לנייר דבק רחב שעוזר בסגירת הארגז. אתם גם יכולים לסגור את ארגז הקרטון עם ניילון נצמד רחב ובכך גם לאטום אותו מכל הכיוונים, לשיקולכם. עכשיו, כשהם ארוזים וסגורים, השאירו את הקרטונים הארוזים לצד קירות החדר שאליו הם שייכים, שימו אותם במקום שמאפשר לכם לזוז בחדר בחופשיות עד יום המעבר. סדרו את הקרטונים החשובים שמכילים את החפצים שאתם משתמשים בהם בתדירות גבוהה במקום זמין יותר כך שהם יכנסו ראשונים למשאית ויצאו אחרונים ויישארו עם הורדתם במקום זמין ונגיש. 

זהו! כל הכבוד! אתם מוכנים למובילים שיגיעו!

אולי יעניין אותך גם:

שירותי מנעולן >>
קבלן איטום >>

מתקין מצלמות אבטחה >>
טכנאי מזגנים >>
מתקין דודי שמש >>
טכנאי גז >>

דילוג לתוכן