cropped-cropped-ערד-לוגו.png

טכנאי מזגנים, טכנאי מזגנים מגזין

בערד

מדוע המזגן מפסיק לקרר?

להעביר את הקיץ הישראלי ללא מזגן זו משימה שרובנו אפילו לא יכולים להעלות על הדעת… לעיתים נדמה לנו שהמזגנים היו כאן מאז ומתמיד (והרי האזרחים הותיקים שבנינו ודאי זוכרים היטב את אותם המאווררים – "וינטלטורים" של פעם, שאיכשהו דווקא "עשו את העבודה" לא רע… אז, האם הדור הצעיר הוא דור מפונק יותר? או שזה בכלל קשור לכוחו של ההרגל?…

אם כן, תהיה הסיבה אשר תהיה, הרי שבחיינו המודרניים של היום (בהם אנו מזמינים אוכל הביתה, בהם אנחנו עובדים מהבית וכו', הרי שהחיים בבית ל-ל-א מזגן (וכמובן שגם במקום העבודה כן?) הם בהחלט תסריט בלהות שאנחנו לא מסוגלים אפילו לדמיין… כן, עד כדי כך! ומשום שכך, לעיתים לא ברור איך זה שלמרות התלות הגדולה במכשיר חשמלי זה, רובנו כלל לא יודעים לטפל במזגן שלנו בכל אותן פעילויות אחזקה פשוטות שהוא מצריך (אותן פעילויות של "תחזוקה מונעת" ו"תחזוקת שבר").

ובכן, לצורך דברים אלו, מצאנו לנכון לשאול כמה שאלות ולקבל כמה טיפים מקצועיים מבעל מקצוע מנוסה שפועל כבר שנים רבות בתחום – טכנאי מזגנים ובעל מעבדה של תיקון מזגנים בערד, אשר שמח מאוד לחלוק איתנו את הידע הרב ואת ניסיונו המרשים. "חלק מ"התקלות" שאני מגיע לסדר זה דברים שכל אחד יכול לסדר…  כן, ממש לא צריך להיות בשביל זה טכנאי מזגנים בערד", סיפר בכנות אותו בעל מקצוע. "נכון שזו העבודה שלי ונכון שאני מתפרנס מכל קריאה וקריאה, אבל חשוב גם להיות "בני-אדם"… ואיפה שמדובר בדברים קטנים אני תמיד נותן "שיעור" ללקוחות שלי (שבפעם הבאה יוכלו לחסוך את הכסף הזה). אני כבר אלך למקומות עם הבעיות הגדולות והרציניות יותר – ולא, לא חסר לי כאלה", הוסיף בצחקוק אותו בעל מקצוע ותיק (בעל מעבדה של תיקון מזגנים בערד).

הנה, תמצתנו בעבורכם 4 מצבים נפוצים שבהם המזגן מפסיק את פעולת הקירור שלו… (וכן, שני המצבים הראשונים הם כאלו שללא ספק ניתן לטפל בהם לבד – ממש אין צורך להזמין טכנאי מזגנים בעבורם:

המזגן על מצב קירור?

כן, ממש כך. וזה לגמרי יכול לקרות בטעות לכולנו… אחד הילדים לחץ על הכפתור הלא נכון… אנחנו מחזיקים את השלט ללא המשקפיים… וכו' וכו'…  אז כן, ממש רגע לפני שאתם רצים להחליף את המזגן כדאי לבדוק שהשלט אכן מכוון כפי שצריך…

הפילטרים נקיים?

תפקיד הפילטרים של המזגן הינו סינון האוויר שאנחנו נושמים. הפילטרים הללו מסננים את האבק והמזהמים השונים שיש באוויר וסופחים אותם אליהם. זאת בכדי שהם לא ייכנסו לתוך המזגן. עם זאת… את הפילטרים עלינו לנקות בתדירות של כל חודשיים-שלושה (פחות או יותר) וזאת בהחלט פעילות מונעת אשר עשויה למנוע את אותם המצבים בהם המזגן עושה הכל חוץ מלקרר… זאת ללא ספק עשויה להיות אחת מהסיבות שבגינה המזגן אינו יפסיק לקרר. 

דליפת גז

בכל מזגן ישנו גז מזגנים שהוא זה אשר דואג לפעולת הקירור של האוויר. לא ניתן לדעת לבדנו האם יש דליפה של גז או בעיה הקשורה בגז, אך בהחלט כדאי להזמין טכנאי מזגנים בערד במקרה שכזה. תקלה כזו עלולה להתחרש או מהתקנה מרושלת של המזגן או מבלאי טבעי של מזגנים ישנים. 

תקלות במדחס המזגן

תקלה נוספת ונפוצה למדי היא תקלה במדחס של המזגן. תפקידו של המדחס הוא… לדחוס. מדובר בדחיסתו של אותו גז מזגנים אשר תורם להפקתו של נוזל הקירור – זה שתפקידו לקרר את האוויר שיוצא מהמזגן. אם נטה אוזן לכיוונו של המזגן בזמן פעולתו ונשמע רעש חריג מכיוונו (רעש שמאותת לנו שהמדחס אינו נכנס לפעולה), הרי שכדאי יהיה להזמין טכנאי מזגנים בערד. ישנם מגוון רכיבים היכולים לפגום בפעילות המדחס כגון תרמוסטט, כרטיס פיקוד ועוד.

כמה מילות סיכום "מרעננות"

מי מאיתנו אינו מבין את זה… לעבור את ימי הקיץ הלוהטים בלי מזגן שמלטף את פנינו באוויר קריר ונעים… זו משימה דמיונית כמעט. כן, בהחלט מומלץ ליצור קשר עם טכנאי מזגנים בערד כבר בתקופת האביב, על מנת שיגיע ויבדוק את מוכנותו של המזגן לחודשי הקיץ. 

דילוג לתוכן