cropped-cropped-ערד-לוגו.png

טכנאי מזגנים, טכנאי מזגנים מגזין

בערד

זקוקים לטכנאי מזגנים בערד?

להיכנס לתוך מקום קר וממוזג במהלך יום חם ומתיש של קיץ לוהט… וואו… מי מאיתנו לא מכיר את התחושה הזאת. כן, סוף סוף אפשר להתעורר לחיים… סוף סוף אפשר לנשום קצת…אלו הם אותם רגעים בהם אנו אומרים לעצמנו עמוק בלב: "מזגן… וואו איזו המצאה גאונית! איזה מזל שהמציאו את המזגן…"

אלא ש… מה יקרה אם לפתע ביום קיץ רותח שכזה המזגן לא יפעל? אפשר בכלל לדמיין מצב כזה?… זו בהחלט עשויה להיות חוויה לא נעימה (בלשון המעטה), אך מסתבר כי ישנם לא מעט מקרים בהם נוכל לפתור בעצמינו את הבעיה הכל כך לא נעימה בה המזגן אינו פועל (וזאת, עוד בטרם נזמין טכנאי מזגנים בערד). הנה, להלן מדריך קצר שסוקר מספר מצבים בהם כדאי ואף רצוי לטפל במזגן בעצמינו:

יש חשמל?

ובכן, זה בהחלט עשוי להישמע משעשע אך ישנם לא מעט מקרים בהם הסיבה לכך שהמזגן אינו פועל היא בסך הכל אי חיבורו למקור החשמל (לעיתים פקק המזגן אשר נמצא בלוח החשמל קופץ מסיבה כלשהי). בהקשר זה ניתן יהיה להבחין כי כמעט בכל מזגן ישנה נורית חיווי אשר אמורה לפעול גם כשהמזגן כבוי. לפיכך אם נורה שכזו אינה דולקת הרי שהמזגן כלל איננו מקבל חשמל…  

פילטרים (מסננים)

אותם פילטרים נמצאים במקום נגיש על פי רוב במרבית דגמי המזגנים (בכל הדגמים ובכל סוגי היצרנים). המזגנים מתוכננים כך שאת הפילטרים ניתן יהיה לשלוף ללא כלי עבודה, ללא מאמץ ובאופן שאינו דורש כוח פיזי או ידע טכני כלשהו. זאת, על מנת שניקון הפילטרים יוכל להתבצע לעיתים קרובות, במהירות וללא עיכובים מיותרים. במזגנים הסטנדרטים יהיו 2 או 3 מסננים אותם אפשר יהיה להוציא די בקלות (מיקומי הפילטרים נגישים כאמור, וזאת בכדי שהמשתמש יוכל לשלוף אותם בתדירות גבוהה).

ניקוי של הפילטרים 

מסננים מלוכלכים עשויים לגרום למספר בעיות די נפוצות:

  • היווצרות של רעש מכיוונו של המזגן 
  • טפטוף מים מהמזגן 
  • המזגן פוסק מלבצע את פעולת הקירור 

אז איך מנקים את הפילטרים במזגן?

לנקות את הפילטרים במזגן זהו הליך קל ופשוט – כזה שלוקח בין דקה ל- 2 דקות (מקסימום).

לוקחים את הפילטרים ונותנים להם "מקלחת" קלה מתחת לזרם מים. אפשר להיעזר במברשת או רק באמצעות הידיים עד לקבלת הסרת כל הלכלוך שהצטבר על אותם הפילטרים. לאחר מכן חשוב לייבש את הפילטרים למשך כמה שעות. לפני התקנת הפילטרים חשוב לוודא שהם אכן יבשים ורק אז להתקין אותם חזרה. במידה וניקוי פילטרים שכזה יתבצע אחת לכמה חודשים, הרי שניתן יהיה ליהנות מפעולת מזגן תקינה (המזגן מוציא את האוויר שאתם נושמים לכן חשוב שאיכות האוויר שלו תהיה גבוהה).

השלט של המזגן

ישנם לא מעט מקרים שהבעיה בכלל קשורה לשלט המזגן. והרי, כאשר מפעילים את המזגן באמצעות שלט שכזה, חשוב מאוד לוודא כי אנו מכוונים אותו ישירות אל עינית המזגן – אותו הרכיב שנמצא על גבי המזגן ואשר זה שקולט את פקודותיו של השלט. ובכן במידה והשלט מופנה אל עבר העינית (באופן ישיר וללא כל הפרעה) אך בכל זאת המזגן עדיין אינו פועל, ובכן ייתכן כי אלו סוללות השלט אשר התרוקנו להן… במידה וגם לאחר החלפת הסוללות, עדיין המזגן אינו פועל, ייתכן כי השלט עצמו תקול (על פי דגם המזגן ניתן יהיה לרכוש שלט חדש בכל חנות מזגנים או דרך היבואן של אותו מזגן ספציפי). אם גם זה לא עוזר, הגיע הזמן להרים טלפון לטכנאי מזגנים ערד שיגיע ויאבחן מה בדיוק התקלה.

התאימו את המזגן לצרכים שלכם

לפני שרוכשים או מתקינים מזגן חשוב לוודא שאכן מדובר במזגן אשר מתאים לצורך הספציפי שלכם. לפיכך חשוב להתייעץ עם טכנאי מזגנים בערד אשר מניסיונו יוכל לייעץ. כל מילה של איש מקצוע שכזה אשר התקנה או תיקון מזגנים בערד הוא מקצועו, תוכל לתרום רבות בטרם התקנת מזגן שכזה.

"30 שנה כבר… כן… 30 שנה שאני טכנאי מזגנים בערד ובכל האיזור של הישובים שקרובים לה", אמר לנו טכנאי מזגנים ובעל מעבדה של תיקון מזגנים בערד. "מניסיוני אני יכול לומר שאם מתקינים מזגן בחלל גדול אז צריכים מזגן חזק יותר, זה ברור. אבל גם הצורה של החלל משפיעה. אפילו אם מדובר במסדרון לא ארוך מדי אבל מפותל, אז מזגן חזק יותר יקרר או יחמם את החדר בצורה יעילה יותר לעומת מזגן חלש" הוסיף אותו טכנאי מזגנים בערד.

"אם הדירה קטנה יחסית ומכילה מעט חללים סגורים, יכול להיות שעדיף להתקין מזגן בכל חדר בנפרד ולא מזגן מיני מרכזי ויכול להיות גם ההפך – אם הבית בנוי בצורה פתוחה יותר ויש הרבה חללים למיזוג, אולי עדיף מזגן מרכזי שיהיה יעיל יותר לצרכים האלו" הוסיף בעל המקצוע – אותו טכנאי מזגנים ובעל המעבדה של תיקון מזגנים בערד.

חסימה בצינור הניקוז

"שמע, אם המזגן מטפטף ו"מזיע" אז בהחלט יכול להיות שמדובר  בחסימה של הצינור שמוביל את השאריות של המים החוצה. במקרה כזה אפשר לנשוף לתוך הצינור הזה וככה אולי ניתן יהיה לדחוף את החסימה החוצה מצינור הניקוז" הוסיף אותו טכנאי מזגנים מערד ובעלים של מעבדת תיקון מזגנים בעיר. "מזגן זהו אחד ממוצרי החשמל החשובים ביותר שיש  בבית. טיפול מונע כזה כמו ניקיון פילטרים יסייע משמעותית בשמירה על תקינתו לאורך תקופה ממושכת" הוא הוסיף.

כמה מילים לסיום

יש להניח כי באמצעות מדריך קצר זה ניתן להימנע מהזמנה של טכנאי מזגנים באותם המקרים בהם מתאפשר לנו לפתור את הבעיה בכוחות עצמינו. והרי במידה ונקפיד על ניקיון של פילטרים בתדירות גבוהה לדוגמא, הרי שניתן יהיה לחסוך כסף רב בתחזוקתו של המזגן. יחד עם זאת, חשוב להתייעץ עם טכנאי מזגנים בערד לגבי תקלות במזגן כדי שאלו ייפתרו ולא יחזרו על עצמן.

דילוג לתוכן